SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / GELİNE ŞOK!.. DÜĞÜN ŞAŞKIN!..

GELİNE ŞOK!.. DÜĞÜN ŞAŞKIN!..

7 Nisan 2018 / Cumartesi 17:44
Damat...

“Damat Erdoğan’a hakaretten tutuklanınca gelin yalnız kaldı”

Diyarbakır’da evleneceği kadını kuaförden alıp kına törenine giderken aracı durdurularak gözaltına alınan damat Rohat Akboğa, cezası onaylandığı gerekçesiyle cezaevine gönderildi. Yaşananlar karşısında şaşkınlık yaşayan aileler, düğünü damatsız da olsa yaptı.

DÜĞÜNE GİDERKEN TUTUKLAMA

Diyarbakır’da evlilik hazırlıkları yapan Rohat Akboğa, 5 Nisan günü kına gecesine gitmek üzere evleneceği Sara Başak’ı kuaförden alıp düğün salonuna giderken aracı özel harekat polisleri tarafından durduruldu. Gözaltına alınıp doğrudan Diyarbakır Adliyesi’ne götürülen Akboğa, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada verilen 3 yıl 9 ay cezanın onanması nedeniyle kararın yüzüne okunmasıyla Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

DAMATSIZ DÜĞÜN YAPTILAR

Lezgin Akdeniz-Devran Toptaş’ın Mezopotamya Ajansı’nda yer alan haberine göre; Yaşananlar karşısında şaşkınlık geçiren aileler ise kına ve düğünü iptal etmedi. Adliyeden çıkan aile kına gecesini düzenledikten sonra dün akşam da damatsız düğün yaptı.

Bağlar ilçesindeki salonda yapılan düğünde gelin ve damadın akrabaları ile dostları hazır bulundu. Damat dışında hiçbir şeyin eksik olmadığı düğünde davetliler çalan müzik eşliğinde halay çekti. Düğünün sonunda da geline takı takıldı.

Kaynak: Odatv