SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / KARATAY HOCA EZBER BOZDU… “10 ALTIN ŞİFRE”

KARATAY HOCA EZBER BOZDU… “10 ALTIN ŞİFRE”

7 Nisan 2018 / Cumartesi 21:13
Yaşam...

Canan Karatay Habertürk’e ezber bozan açıklamalarda bulundu. Karatay’ın 10 altın önerisi…

KARATAY: Birçok bilimsel çalışma göstermiştir ki; şekerler, früktoz ve yapay tatlandırıcılar barsaklarımızdaki dost bakterilerin yok olmasına ve de zararlı bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bağışıklık sisteminin çökmesi barsaklarımızdan başlamaktadır!

Doğal ve sağlıklı beslenilmeli. Barsaklarımızda yaşayan 3 trilyon dost bakterinin beslenmesi ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmesi için sağlıklı yağa ihtiyaç vardır.

D vitamini değeri 100 ng/ml civarına yükseltilmeli. D vitamini son derece önemli, hayati değeri olan “gün ışığı” hormonudur. Gün ışığı tedavi edicidir.

Probiyotik tüketilmeli – sağlıklı bağırsak bakterisi kaynağı besinler vücut direncini güçlendirir

Prebiyotik tüketilmeli – süper besinler vücut direncini güçlendirir

“Unlu şekerli gıdalara dokunulmamalı”

İşlenmiş paketlenmiş, yalancı kimyasallarla tatlandırıcılarla yüklü tüm yiyecek ve gazlı içeceklere dokunmazlarsa, vücut direnci güçlenir ve güçlü kalır!

Yararlı bağırsak mikropları probiyotikler ve prebiyotikler bağışıklık sistemimiz ve beynimiz için ‘Süper besinler’ dediğimiz besinlerdir. Süper besinler tüketildiğinde faydalı bakteriler doğal olarak bağırsaklarımızda oluşurlar.

#PROBİYOTİK
Probiyotik besinler: Ev yoğurdu (doğal yoğurt), ayran, kefir, Ev turşusu (doğal fermente turşu çeşitleri, lahana turşumuz en başta ve diğer turşular Kore kimchisi, Alman sauerkrautu) ve fermente fasulye ve diğer fermente besinler bağırsak florasında bulunan probiyotikleri, yararlı mikropları artırırlar.

#PREBİYOTİK

Prebiyotik besinler: ev yoğurdu (doğal yoğurt), taze veya kuru sarımsak, taze veya kuru soğan, pırasa, kuşkonmaz, enginar, vb.

Doğal beslenilirse, işlenmiş, paketlenmiş yalancı kimyasallarla ve tatlandırıcılarla yüklü tüm yiyeceklere ve gazlı içeceklere dokunulmazsa, unlu şekerli gıdalar tüketilmezse, bağışıklık sistemi güçlenir ve güçlü kalır.

Kaynak: Haber Türk

Etiketler:, , , ,