Reklamlar
Anasayfa » Haber
07 Aralık 2016 ( 72 görüntülenme )

Putin Öyle Bir Adım Attı ki...

Peki ya bizimkiler!
  AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞAMASINDA PUTİN DEVREDE
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptıkları telefon görüşmesinde temaslara devam etme konusunda anlaştılar.
 
Kremlin Basın Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptıkları telefon görüşmesinde temaslara devam etme konusunda anlaştılar.
 
 Kremlin Basın Servisi'nden yapılan açıklamada, "Rusya durumun normale dönmesi için gerekli aracı adımları atıyor ve atmaya devam edecek. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Minsk grubunun aracılığıyla Karabağ sorununun barışsal çözümü için Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki görüşme sürecine başlanmasının öneminin altı çizildi" denildi.
 
 Üç ülke lideri çeşitli formatlarda temaslara devam etme konusunda anlaştılar.
 
Haber böyle…
 
Kafkaslar’da en büyük sorun; tarihsel Türk- Ermeni çatışmasının son somut örneği ve burada Türkiye yok!
 
Oysaki Ermenistan hududu bizde, Nahçıvan hududu bizde, hele bir de Karabağ Azerbaycan-Nahçıvan hattına eklenirse büyük güç bizde!
 
Ama gelin görün ki bu stratejik davada herkes var bir Türkiye yok, Türk Milleti yok, Türk dünyası yok!
 
Bazen insan düşünüyor “çırpınırdı Karadeniz” türküsü kim için ne için söylenmiş” diye… 

Ya da Türk yurdunu , milletini ve gücünü yönetenler kim, diye...

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hem Osmanlı'ya Hem Cumhuriyet'e İsyan Ettiler: KİM BU NESTURİLER! 19 Mayıs... Atatürk ve Yanındaki İşte O 18 Subay... Mısır'da SİSİ'ye ŞOK DARBE! KUTSAL YEMİN: MİSAK-I MİLLİ BOTAN'ın Sırrı Çözülüyor... KUVEYT'İN İŞGALİ... HALİDİ NAKŞİ Tarikatını KİM Kurdu? İbrahim Erkal'daki ÇENGELLİ İĞNE'nin Sırrı Çözüldü...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ve ABD Savcısı Erdoğan'a Uzandı!